Aktuelle bilder
Kurset er fulltegnet:
Animasjonsverksted for lærere
Animasjonskurset som går 23. – 24. november i Oslo ledes av Bente Aasheim og går altså over to kvelder. Kurset gir blant annet en praktisk og teoretisk innføring i hvordan man kan organisere en klasse i animasjonsarbeid.
Deltakelsen skjer etter prinsippet først til mølla, og det er kun plass til 12 deltakere.
Kurset skal være med å sette læreren i stand til å lage animasjonsfilm sammen med barn, og til å gjennomføre en kreativ og motiverende undervisning med film som metode. Kurset gir en praktisk og teoretisk innføring i hvordan man kan organisere en klasse i animasjonsarbeid, og hvordan man med enkle grep kan integrere alle fag i skolen i elevproduserte filmer. Det vil bli en gjennomgang av ulike animasjonsteknikker tilpasset alder samt råd og tips om hvordan animasjonsarbeidet kan organiseres med mange barn.
Verkstedet finner sted i Film & Kinos lokaler i Dronningens gate 16, Filmens hus. Alle dager starter animasjonsverkstedet opp kl. 1700 og avsluttes kl. 2000. Påmeldingsavgiften er kr 150 og inkluderer lett servering og kursmateriell.
Kontaktpersoner
TONJE HARDERSEN
Barnefilm-rådgiver
Telefon: +47 22 47 46 24
Mobil: + 47 92 83 05 59
E-post: tonje@kino.no












